Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

XVII Festyn "Niebiescy Dzieciom"

Bardzo serdecznie zapraszamy na XVII Festyn "Niebiescy Dzieciom", który odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w godz. 13:00-17:30 na terenie przyległym do Hali widowiskowo-sportowej Arena w Poznaniu.

Festyn „Niebiescy Dzieciom” w tym roku odbędzie się już po raz siedemnasty, rozpocznie się w sobotę 23 czerwca o godz. 13:00. Jego głównymi organizatorami są policjanci, ale jak zawsze na miejscu można będzie spotkać ratowników medycznych, strażaków, żołnierzy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, funkcjonariuszy służby celnej, straży granicznej, straży miejskiej, czy inspekcji transportu drogowego. Wszystkie służby zaprezentują używany przez siebie na co dzień sprzęt, m.in. ambulanse, urządzenia ratownicze, wozy strażackie, samochody, motocykle, a także zapewnią dodatkowe atrakcje w ramach działalności profilaktyczno-edukacyjnej.

Festyn uświetnią artyści, na scenie wystąpi m.in. zespół tańca ludowego AWF, a także zespoły artystyczne z domu kultury Stokrotka. Na scenie nie zabraknie również zespołu "Marek Majka & Obłędni". Festynowi będzie towarzyszyć zbiórka pieniężna na rzecz dzieci z problemami kardiologicznymi prowadzonej przez stowarzyszenie "Nasze serce".
Powrót do: Aktualności