Moje konto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Menu

Ćwiczenia Państwowego Ratownictwa Medycznego na Kampusie Morasko

6 czerwca na terenie Kampusu Morasko na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się ćwiczenia kadry dydaktycznej, studentów uczelni, służb Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policji (KWP, KMP, SPAP).

Pracownicy poznańskiego Uniwersytetu w budynku uczelni na Morasku znaleźli niezidentyfikowany pakunek. Kilka minut później portier Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odebrał telefon o bombie podłożonej na terenie obiektu. Interweniowali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci. Następnie okazało się, że dwaj zamaskowani, uzbrojeni mężczyźni wzięli studentów za zakładników. Kilkanaście osób zostało poważnie rannych.

Taki scenariusz został przećwiczony w ramach sprawdzenia gotowości pracowników uczelni i poszczególnych służb do działania w przypadku wystąpienia zagrożenia, a także wypracowanie odpowiednich metod współdziałania.

Na uwagę zasługuje fakt, że poza wąskim gronem Organizatorów ze strony WSPR w Poznaniu, żaden z członków ZRM nie wiedział, że zgłoszenia, do których zostali zadysponowani są ćwiczeniami. Ćwiczenia okazały się doskonałą okazją do zgrywania elementów współpracy różnych służb ratunkowych oraz doskonalenia procedur wymiany informacji i systemu powiadamiania oraz reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

 

 

Więcej zdjęć: http://wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/aktualnosci/199566,KWP-Cwiczenia-policyjne-na-Campusie-Morasko.html

 

Powrót do: Aktualności